Anna Klicka

 Naszą misją jest pomoc kobietom w podniesieniu jakości ich życia, które jest ściśle związane z ich kobiecością i macierzyństwem. Dzięki temu odzyskają radość, swobodę i spontaniczność w wielu przestrzeniach swojej codzienności. 

- mgr fizjoterapii Anna Klicka

Dominika Górka

fizjoterapeuta

Absolwentka Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na wydziale Rehabilitacji - kierunek Fizjoterapia - z wieloletnim doświadczeniem klinicznym. “Kobiecą fizjoterapią” zajmuje się od kilku lat. Swoją wiedzę pogłębia na licznych kursach i warsztatach, między innymi: Rehabilitacja dysfunkcji dna miednicy mniejszej, Osteopatia ginekologiczna, Medical Pregnancy Training, Rozstęp mięśnia prostego brzucha - terapia kompleksowa, Kinesiology Taping w ciąży, Trening dna miednicy według koncepcji BeBo, Terapia manualna według koncepcji Kaltenborna I Evjenta, PNF. Prowadzi również zajęcia w pierwszej Mareckiej Szkole Rodzenia.

Izabela Szulińska

fizjoterapeuta

Fizjoterapeutka uroginekologiczna - absolwentka II Wydziału Lekarskiego Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego w Warszawie na kierunku Fizjoterapia. Od początku swojej przygody z fizjoterapią zafascynowana rehabilitacją kobiet i tematyką uroginekologiczną. W pracy licencjackiej stworzyła program fizjoterapii skierowany do kobiet z rozejściem mięśni prostych brzucha, natomiast w pracy magisterskiej podjęła temat wpływu aktywności fizycznej na bolesne miesiączkowanie.
Specjalizuje się w fizjoterapii kobiet w okresie okołoporodowym oraz w terapii zaburzeń dna miednicy. Pomaga Pacjentkom na każdym etapie okresu okołoporodowego- przy przygotowaniu do okresu ciąży i w okresie starania się o dziecko, w okresie ciąży i przygotowania do porodu oraz w połogu i dalszym okresie po porodzie. Wspomaga kobiety przy dysfunkcjach ze strony dna miednicy w każdym wieku. Pracuje również z Pacjentkami doświadczającymi napięć i bolesności w ciele związanymi ze stresem i przeciążeniem.
W swojej praktyce wykorzystuje różne metody pracy z ciałem- techniki manualne, ruch czy metody wspomagające (np.relaksacje, biofeedback EMG/USG,kinesiology taping,suche igłowanie itd.).

Gabriela Piwowar (Żulewska)

fizjoterapeuta

Ukończyłam studia magisterskie na Warszawskim Uniwersytecie Medycznym. Dziedziną uroginekologii interesowałam się od czasów studiów, biorąc wówczas udział w pierwszych szkoleniach z tego zakresu. Broniłam również pracę magisterską na temat najczęstszych dysfunkcji w obrębie kompleksu lędźwiowo-miednicznego po porodzie naturalnym. Doświadczenie zawodowe zdobyłam podczas stażu w prywatnym gabinecie - obserwując i współuczestnicząc w terapii pacjentek uroginekologicznych, podczas stażu klinicznego w Szpitalu Św. Zofii - zdobywając unikatowe doświadczenie zbadania pacjentek po porodzie naturalnym oraz przez cesarskie cięcie w pierwszych dobach po porodzie, prowadząc edukację u pacjentek po operacjach ginekologicznych. Obecnie prowadzę pacjentki w ciąży w zakresie przygotowania do porodu, pacjentki po porodzie w zakresie terapii blizn, rozejścia mięśni prostych brzucha, terapię nietrzymania moczu, gazów, stolca, obniżeń narządów miednicy mniejszej oraz pacjentek na każdym etapie życia z dysfunkcjami uroginekologicznymi. Szczególnie bliski jest mi temat przygotowania pacjentek do porodu oraz pacjentek z dyspareunią. Regularnie uczestniczę w szkoleniach, webinarach online oraz konferencjach z zakresu dna miednicy w celu rozwoju w zakresie opieki nad pacjentką uroginekologiczną. W pracy z pacjentem ważny jest dla mnie aspekt zaufania i stworzenie atmosfery, w której nie ma miejsca na tematy tabu.

Prywatnie jestem miłośniczką kawy, dobrej książki, podróży, górskich wycieczek i różnych form aktywności fizycznej.

Beata Borowska

fizjoterapeuta

Ukończyłam studia na Wydziale Rehabilitacji Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie (kierunek Fizjoterapia). Jeszcze w trakcie studiów zdecydowałam o ukierunkowaniu się na fizjoterapię uroginekologiczną i leczenie dysfunkcji dna miednicy u kobiet.

Katarzyna Pękala

fizjoterapeuta stomatologiczny i uroginekologiczny

Absolwentka Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku na Wydziale Nauk o Zdrowiu kierunek - fizjoterapia.
Zdrowie i jakość życia kobiet na każdym etapie ich życia są dla niej najważniejszą wartością w pracy zawodowej.

Anna Klicka

fizjoterapeuta, założycielka FizjoMAMA

Twórca autorskich metod leczenia zaburzeń dna miednicy. Ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie na kierunku Fizjoterapia. Od 2012 roku specjalizuje się w pomocy kobietom w ciąży i po porodzie oraz w terapii dna miednicy. Od 2013 r. prowadzi własną firmę pod nazwą FizjoMAMA. Bierze czynny udział w konferencjach naukowych prowadząc sesje wykładowe, warsztaty dla położnych na Medycznym Uniwersytecie Warszawskim, oraz liczne wykłady i warsztaty w klubach mam i szkołach rodzenia. Jest także instruktorką Pilates i Nordic Walking. Uczestniczka licznych kursów i szkoleń między innymi: Fizjoterapia w połogu i zaburzenia dna miednicy, USG diagnostyczne mięśni dna miednicy i nietrzymanie moczu, Sonofeedback, Kinesiology taping, PNF.

Magdalena Kociakowska

fizjoterapeuta stomatologiczny i uroginekologiczny

Ukończyła z wyróżnieniem studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Jest autorką wielu publikacji naukowych na temat dysfunkcji stawów skroniowo‐żuchwowych, m. in.: Occurence of temporomandibular disorders in women - a review article, TMD u kobiet w ciąży ‐ przegląd literatury, Rola fizjoterapeuty w profilaktyce i leczeniu dysfunkcji stawów skroniowo‐żuchwowych, Postępowanie fizjoterapeutyczne w dysfunkcjach stawów skroniowo‐żuchwowych, Rola fizjoterapeuty w rehabilitacji stomatologicznej.

Dorota Boruta

fizjoterapeuta

Ukończyłam studia magisterskie na Uniwersytecie Medycznym w Białymstoku. Zainteresowanie tematami uroginekologicznymi pojawiło się u mnie na ostatnim roku studiów, kiedy zaszłam w ciążę i zaczęły mnie dotyczyć. Moja praca magisterska dotyczyła podejścia fizjoterapeutycznego w terapii pacjenta z DRA- rozejściem kresy białej. Był to bardzo trafiony temat, ponieważ po porodzie miałam z nim doczynienia zarówno u siebie, jak i u swojego synka. Wiedza i doświadczenie zdobyte na studiach pozwoliło mi wyprowadzić nas z tej dysfunkcji bardzo skutecznie i szybko. W swojej pracy pomagam kobietom w każdym wieku, zarówno przed ciąża, w ciąży, po porodzie, kobietom po menopauzie oraz tym które nie rodziły, ale mają problemy związane z okolicą miednicy. W gabinecie wykorzystuję wiedzę zdobytą w czasie studiów, praktyk, pracy w przychodni oraz stażu, na którym miałam przyjemność obserwować pracę specjalistki w dziedzinie fizjoterapii uroginekologicznej. Uczestniczyłam kursach fizjoterapeutycznych takich jak:
- Masaż tkanek głębokich,
- Kompleksowa fizjoterapia w uroginekologii.
W planach mam kolejne kursy, aby jak najskuteczniej pomagać pacjentkom w swoim gabinecie.